Συνάντηση καθηγητών και γονέων του KES SCHOOL OF LANGUAGES

Κυριακή, 12 Νοεμβρίου 2017

Πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 10 Νοεμβρίου 2017 στο Κεντρικό κτήριο η 1η καθιερωμένη συνάντηση Καθηγητών και Γονέων των μαθητών του Ιδιωτικού Φροντιστηρίου KES School of Languages για τη Σχολική Χρονιά 2017-2018.

Στη συνάντηση επεξηγήθηκε από τη Συντονίστρια του Φροντιστηρίου κα.Λουίζα Κετώνη η διδακτική μεθοδολογία που ακολουθείται καθώς και η μέχρι τώρα πορεία των μαθημάτων εκμάθησης της Αγγλικής γλώσσας.

Επιπλέον, επεξηγήθηκε σε πιο στάδιο βρίσκεται η προετοιμασία των παιδιών για τις εξωτερικές εξετάσεις του Cambridge τις οποίες οργανώνει το British Council καθώς και τα επόμενα βήματα που θα ακολουθηθούν ώστε τα παιδιά να είναι καθ'όλα έτοιμα τόσο για τις εσωτερικές αλλά και τις εξωτερικές εξετάσεις για να έχουν για ακόμη μία χρονιά Άριστα αποτελέσματα !

1000X400 KSOL

Οι καθηγητές αναφέρθηκαν στον προγραμματισμό για όλη τη χρονιά.

Τέλος, οι γονείς είχαν την ευκαιρία να μιλήσουν με τους καθηγητές και να ρωτήσουν για τη μέχρι σήμερα πρόοδο των παιδιών τους.